شبیه ساز عیب یابی خودرو – کنترل مدیریت موتور

شبیه ساز عیب یابی خودرو – ECU موتور

در این دوره به بررسی و عیب یابی معیوب شدن ECU موتور، تعویض و برنامه ریزی مجدد ECU موتور به وسیله دستگاه عیب یاب و ایرادات سیم کشی مرتبط با آن پرداخته می شود.

مشخصات دوره ECU موتور

299,000 تومان
299,000 تومان

نام‌نویسی حساب جدید

14 روز دسترسی رایگان به دوره های آموزش مکانیک، الکترونیک و عیب یابی🎉

سرفصل محتوای دوره

⦿ عیب 1: مشتری از عدم عملکرد پدال گاز شکایت دارد.
⦿ عیب 2: دمای موتور خودرو بیش از حد افزایش می یابد (موتور جوش می آورد)
⦿ عیب 3: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.
⦿ عیب 4: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.
⦿ عیب 5: مشتری از ریپ زدن موتور خودرو شکایت دارد. ECUموتور را تعویض کرده و ECU جدید را برنامه ریزی کنید.(بوسیله دستگاه عیب یاب)
⦿ عیب 6: مشتری از عدم عملکرد پدال گاز شکایت دارد. ECUموتور را تعویض کرده و ECU جدید را برنامه ریزی کنید.(بوسیله دستگاه عیب یاب)
⦿ عیب 7: مشتری از ریپ زدن موتور خودرو شکایت دارد. متاسفانه همکار شما از مولتی متر استفاده میکند . بایستی از اسیلوسکوپ استفاده نماید.
⦿ عیب 8: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است. ECUموتور را تعویض کرده و ECU جدید را برنامه ریزی کنید.(بوسیله دستگاه عیب یاب)
⦿ عیب 9: دمای موتور خودرو بیش از حد افزایش می یابد. (موتورجوش می آورد) ECUموتور را تعویض کرده و ECU جدید را برنامه ریزی کنید.(بوسیله دستگاه عیب یاب)
⦿ عیب 10: خودرو در محفظه موتور(زیر کاپوت) دچار آتش سوزی شده ومشتری خودش دسته سیم ها و موتور را تعویض کرده است. در حال حاضر خودرو قادر بحرکت بوده ولی نامنظم کار میکند.
⦿ عیب 11: مشتری از ریپ زدن موتور خودرو شکایت دارد. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد. مشاوره وراهنمایی مناسب تعمیر این خودرو را در برگه دستور تعمیر یادداشت کنید.
⦿ عیب 12: دمای موتور خودرو بیش از حد افزایش می یابد. (موتورجوش می آورد) متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد. مشاوره وراهنمایی مناسب تعمیر این خودرو را در برگه دستور تعمیر یادداشت کنید.
⦿ عیب 13: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد مشاوره وراهنمایی مناسب تعمیر این خودرو را در برگه دستور تعمیر یادداشت کنید.
⦿ عیب 14: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد.
⦿ عیب 15: مشتری از مصرف زیاد سوخت خودرو شکایت دارد. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد.
⦿ عیب 16: چراغ نشانگر ایراد موتورخودرو, پس از رسیدن موتور به دمای نرمال, روشن میشود. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد. از سنسور لامبدا برای بررسی وضعیت مخلوط هوا-سوخت موتور استفاده کنید.
⦿ عیب 17: چراغ نشانگر ایراد موتورخودرو روشن شده و مشتری از دیر روشن شدن خودرو شکایت دارد. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد.
⦿ عیب 18: چراغ نشانگر ایراد موتورخودرو روشن شده و مشتری از احساس بوی سوخت در خودرو شکایت دارد. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد.
⦿ عیب 19: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.
⦿ عیب 20: مشتری از یک اتصال شل در داشبورد خودرو شکایت دارد. متاسفانه امکان استفاده از بخش سیستم عیب یابی از طریق اتصال دستگاه عیب یاب برای این خودرو وجود ندارد.
⦿ عیب 21: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.
⦿ عیب 22: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است. کنترل یونت موتور هیچ پاسخی نمیدهد.
⦿ عیب 23: چراغ نشانگر ایراد موتورخودرو پس از رسیدن موتور به دمای نرمال روشن میشود.
⦿ عیب 24: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.
⦿ عیب 25: چراغ نشانگر ایراد موتور خودرو روشن شده است.
⦿ عیب 26: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.ولتاژهای تغذیه و اتصال بدنه کنترل یونیت موتور را بررسی کنید.
⦿ عیب 27: مشتری از صدای غیر عادی در داشبورد شکایت دارد.
⦿ عیب 28: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است. مدار الکتریکی رله اصلی را بررسی کنید.
⦿ عیب 29: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است.اتصال بدنه های ECU را بررسی کنید.
⦿ عیب 30: چراغ نشانگر ایراد موتورخودرو روشن شده است. مدار الکتریکی سنسور لامبدا را بررسی کنید.
⦿ عیب 31: چراغ نشانگر ایراد موتور خودروروشن شده است. مدار الکتریکی سنسور اثر هال را بررسی کنید.
⦿ عیب 32: خودرو در زمان رانندگی وحین حرکت متوقف وخاموش شده و توسط یدک کش امدادی منتقل شده است. فیوز F6 در اثر یک اتصالی کوتاه سوخته است. قطعه ای که باعث اتصالی کوتاه شده را تعویض کنید.

دیدگاه ها

4.4
Rated 4.4 out of 5
از 5 رای
عالی60%
خوب20%
متوسط20%
ضعیف0%
خیلی بد0%

آموزش اثربخش خودرو

Rated 5 out of 5
1400/09/22

ابتکار جالب در عین حال کاربردی و اثربخش در آموزش تخصصی خودرو

بهادر کبیری

تنوع دوره ها

Rated 3 out of 5
1400/09/22

تنوع دوره ها اگه بیشتر باشه بهتره

نوری امیری گهر

خوبه

Rated 5 out of 5
1400/09/22

خوبه شرکت کنید

فرید بندانی ترشکی

خیلی خوب، مفید و کاربردی

Rated 5 out of 5
1400/09/22

خیلی خووب،مفید و کاربردی…
من که رشته ام نیست ولی واقعا لذت بردم؛هم از گرافیک و سئوی سایت و هم از مطالب؛…
مررسی🙏💛

احمد فلاح

خوب بود

Rated 4 out of 5
1400/09/22

خوب بود

علی اکبر مقدم نسب

سوالات متداول

خیر، دوره های کارآموز به صورت فیلم آموزشی نبوده و در نتیجه قابل دانلود نیز نمی باشد. این دوره ها به صورت خودآموز همراه با محتوای تعاملی بوده و شامل انیمیشن و تصویر می باشند.

خیر، با توجه به اینکه دوره های کارآموز به صورت فیلم نیستند قابل دانلود نیز نمی باشند و به صورت آنلاین از طریق کامپیوتر یا موبایل در دسترس خواهند بود.

با توجه به اینکه دوره ها به صورت خودآموز و آنلاین می باشند فاقد استاد بوده و به محض ثبت نام در دوره، دسترسی به درس ها فعال شده و می توانید دوره را مشاهده کنید.

خیر، دوره های کارآموز به صورت آنلاین و خودآموز می باشند.

با توجه به اینکه محتوای این دوره ها شامل مبانی پایه ای خودرو می باشد تمامی افراد مبتدی، متخصصین فنی، مدرسین، دانش آموزان و دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند.

بله، پس از اتمام هر دوره گواهینامه معتبر شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران صادر خواهد شد که از طریق صفحه هر دوره قابل دانلود خواهد بود.

بلافاصله پس از پرداخت دسترسی به دوره ها فعال می شود.

پس از خرید هر دوره به صورت همیشگی به محتوای آن دوره دسترسی خواهید داشت.

بله، دوره های از طریق کامپیوتر، موبایل و تبلت قابل دسترسی می باشند.

مشخصات دوره ECU موتور

299,000 تومان
299,000 تومان

14 روز دسترسی رایگان به تمامی دوره های آموزش مکانیک، الکترونیک و عیب یابی

ویژگی دوره های کارآموز​

انیمیشن و تصویر

فیلم های آموزشی

متن های کوتاه

محتوای تعاملی

پشتیبانی فنی

مقالات آموزشی

مطابق استاندارد ASE

دسترسی از موبایل